Skoči na glavno vsebino
Select Page

V soboto, 21. oktobra 2023, smo si na enodnevni ekskurziji v Avstriji učenci izbirnih predmetov nemščina in motivirani učenci ogledali Čokoladnico Zotter in mesto Gradec. Na pot smo odšli zgodaj zjutraj izpred naše šole in nadaljevali mimo Ljubljane, Maribora in Šentilja v Avstrijo, ob levem bregu reku Mure po romantični gričevnati pokrajini imenovani »Vulkanland«. Na poti se nam je pridružila odlična vodička, gospa Sofija.

Prispeli smo v Gradec in se sprehodili mimo prijaznega vesoljčka, šli čez most reke Mure skozi odprto školjko, videli vzpenjačo ter formulo, ki je pripadala Marku Verstappnu. Videli smo najstarejšo pekarno in občutili prijeten utrip mesta. Popoldne je bil naš cilj ČOKOLADNICA ZOTTER, ki slovi po božanskem okusu čokolade. Učenci so uživali v pokušanju različnih vrst čokolade in posebnih čokolad z okusom maline, marcipana, kave ter drugih, še bolj nenavadnih. Šli smo na sprehod ob „čokoladni poti“, kjer smo lahko preizkusili vse ponujene dobrote in kupili prvovrstno čokolado in izdelke. Videli smo mogočno trdnjava RIEGERSBURG, kjer so vladali knezi Liechtenstein. Pozno popoldan smo se zbrali in se z avtobusom vrnili nazaj v Ajdovščino. Na poti domov smo naleteli še na dve zapori avtoceste, zato smo prispeli pozno.

Imeli smo se lepo in kmalu si želimo spet videti Avstrijo.

zapisala: Katja Leban

(Skupno 33 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost