Skoči na glavno vsebino
Select Page

Bi za svojo srčno željo kaj naredili? Če si malo želimo, morda nič kaj dosti. Če si želimo močno in smo pripravljeni tudi kaj žrtvovati, pa nam morda uspe – čeprav samo za kratek hip.

Veronika in Friderik sta želela živeti kot mož in žena v zanju zelo neugodnih okoliščinah. Poznate njuno zgodbo? Prepleta se z zgodovino grofov Celjskih na Slovenskem. Več o tem, kaj se je dogajalo v njuni zgodbi, si lahko preberete ali pogledate sami, prilagamo pa še nekaj fotoutrinkov s kulturnega dne, ki so ga imeli na temo Veronike in Friderika učenci in učenke 9. razreda. Z njimi smo se tekom dneva pogovarjali učitelji slovenščine, učiteljica zgodovine in knjižničarka, preživeli smo prijetno in zanimivo dopoldne. 

 

(Skupno 25 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost