Skoči na glavno vsebino
Select Page

V soboto, 14.10.2023, smo se učenci sedmih, osmih in devetih razredov, ki obiskujemo izbirna predmeta Italijanščina, Likovno snovanje in Zgodovinski krožek odpravili na izlet v Čedad in Staro Gorico. V Čedadu smo si najprej ogledali Hudičev most nad reko Nadižo. Po enournem prostem času smo obiskali muzej Langobardov (dolgobradcev). Tam je bil razstavljen nakit, orodje, okostja živali itd. Ogledali smo si še dve cerkvi. Z avtobusom smo se nato odpeljali v Staro Gorico. Tam smo se sprehodili do Goriškega gradu, ki je prikazoval življenje Goričanov v preteklosti. Po dolgem dnevu smo se odpravili domov. Na ekskurziji smo se veliko naučili in se imeli zelo lepo. Zahvaljujemo se tudi šolskemu skladu za finančno pomoč.

Urša Djukič Štrancar in Mia Premrn Škvarč, 7.c

Fotografije: Polona Velikonja Krašan, Ayla Blaško, Benjamin Ličer, Marija Miteva, Natali Maločić in Mojca Valič
 

(Skupno 53 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost