Skoči na glavno vsebino
Select Page

Učenke so pod vodstvom mentorice razmišljale o pomenu arhitekture v vsakdanjem življenju in raziskovale različne likovne tehnike, s pomočjo katerih so uresničile svojo idejo o grajenem prostoru.

Na natečaju je sodelovalo 408 otrok iz Slovenije, Avstrije, Italije, Srbije in Kanade.

Učenke izbirnega predmeta likovno snovanje so izdelale makete iz papirja in lepenke, v katerih so načrtovale prostorske spremembe. Delo učenk se odlikuje po zanimivi postavitvi, bogastvu ritmično ponavljajočih se arhitekturnih elementov in harmoničnem izgledu celote. Končni rezultat v maketah pa je estetska postavitev posameznih arhitekturnih elementov v domiselno celoto.

Devetošolke Anamarija Vuga, Tea Kete, Ajda Stibilj, Ana Durn, Andreja Bone in Stela Balut so prejemnice zlatega priznanja, vsa izbrana dela Osnovne šole Danila Lokarja Ajdovščina pa so del zlate kolekcije. Svečana podelitev z odprtjem razstave je bila 21. 10. 2023 v gradu Štanjel.

(Skupno 29 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost