Skoči na glavno vsebino
Select Page

11. december je bil mednarodni dan gora. Učenci podaljšanega bivanja 3., 4. in 5. razred smo se v ta namen povezali s šolsko knjižničarko in se vključili v projekt Brati gore. V šolski knjižnici smo prisluhnili pravljici S kozo Kiko v gore. Na hudomušen način smo spoznali ustrezno opremo za obisk gora. Povzpeli smo se na nam najbližjo vzpetino Škol. Na razgledni točki smo občudovali naše mesto in se pogovarjali o gorah: kaj so, zakaj hodimo v gore, kakšno opremo moramo imeti, kako se v gorah obnašamo. Medse smo povabili gospo Marijano Tomažič, ki nam je predstavila alpinizem. Pokazala nam je alpinistično opremo in nam s fotografijami ter kratkimi filmi približala alpinizem kot ga doživlja sama. Poizkusili smo se tudi v plezanju na plezalni steni. Prebirali smo literaturo o naših gorah in izdelali na to temo različne plakate, ki smo jih razstavili v šolski knjižnici. Iz vseh aktivnosti smo spoznali, da je obisk gora dober za naše zdravje, ne smemo pa pozabiti, da moramo pri tem paziti tudi na »zdravje« narave.

(Skupno 24 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost