Skoči na glavno vsebino
Select Page

27. januarja obeležujemo Svetovni dan spomina na žrtve holokavsta. Na ta dan, leta 1945, so namreč sovjetske čete osvobodile največje in najsmrtonosnejše koncentracijsko taborišče Auschwitz. V spomin in opomin na vse žrtve, predvsem otroške, so na šoli tekom tedna potekale različne aktivnosti, ki so bile namenjene učencem od 1. do 9. razreda. V sklopu aktivnosti je bila pripravljena razstava na temo holokavsta, v šolski knjižnici pa je bil razstavljen nabor knjig vezan na obravnavano tematiko. Teden smo zaključili z izobraževalnim večerom, ki je potekal v petek, 26. 01. 2024, v šolski knjižnici. Popoldanske dejavnosti so se udeležili zainteresirani učenci, ki so poleg pogovora o holokavstu, prisluhnili tudi branju dnevnika preživele.

(Skupno 15 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost