Dan varne rabe interneta, ki smo ga obeležili 6. februarja 2024, je bil na Osnovni šoli Danila Lokarja Ajdovščina zaznamovan s številnimi delavnicami in predavanji. Naš glavni cilj je bil ozaveščati mlade o varni rabi elektronskih naprav, ki so postale nepogrešljiv del našega vsakdana.

Računalniki, pametni telefoni in ostale elektronske naprave pa danes niso prisotne samo v življenju odraslih, ampak so postale tudi del odraščanja mladih. Najstniki, najstnice in tudi že otroci v nižjih razredih osnovne šole redno prihajajo v stik z elektronskimi napravami, zato je še toliko bolj pomembno, da se zavedamo pasti in nevarnosti, katerim smo izpostavljeni na spletu.

Praktične delavnice strokovnih delavcev šole smo obogatili še s predavanjem gospe Nine Mezinec, zaposlene na Upravi kriminalistične policije Generalne policijske uprave, ki nam je podala nekaj smernic za varnejšo rabo interneta in prepoznavanja ter preprečevanja spletnega nasilja.