Skoči na glavno vsebino
Select Page

V sredo, 20. 3. 2024, smo imeli naravoslovni dan, ki smo ga šestošolci prilagojenega programa preživeli med cvetlicami. Najprej smo se odpravili na travnik, kjer smo spoznavali raznoliko travniško cvetje in se podali v pravi lov, kdo bo našel ter prepoznal več različnih cvetlic. Nato smo obiskali vrtnarijo, kjer smo se seznanili z različnimi vrstami sadik in čebulic, ki so na voljo za zasaditev cvetja na domačem vrtu. Zdaj vemo, kdaj je najprimernejši čas za sajenje posamezne čebulice in sadike ter kako pravilno skrbeti zanjo, da bo kmalu zacvetela in nam polepšala okolico.

V šoli smo pripravili in zasadili tudi pravi cvetlični vrt ter se naučili, kako ustrezno skrbeti za cvetlice in uporabljati gnojila, ki so prijazna tako zemlji kot tudi ljudem in živalim. Bilo je lepo in poučno.

(Skupno 11 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost