Skoči na glavno vsebino
Select Page

V torek, 23. 4. 2024, smo 8. in 9. E obiskali Ekološko kmetijo Ipavec. Na kmetiji so nas toplo sprejeli z zelo okusnim posušenim kakijem, ki ga sami sušijo. V tamkajšnji kleti smo se tudi okrepčali in se v sproščenem pogovoru spoznali z lastnikoma kmetije. Nato sta nam Tanja in Mitja, lastnika kmetije, predstavila svoje delo. Ogledali smo si rastlinjake in spoznali sonaravno kmetovanje. V drugem delu obiska smo posejali semena v lončke in jih kasneje pripeljali s seboj v šolo. Sadike bomo nato posadili v učni vrt šole in zanje skrbeli.

Tanja in Mitja sta nas povsem navdušila nad naravnim kmetovanjem in nam s svojo zagnanostjo in vizijo dokazala, da je trajnostno kmetovanje mogoče. Prav vsak učenec pa bi zagotovo izpostavil vožnjo s traktorjem, ki jim jo je omogočil gospod Mitja. S prihodom v šolo je bilo po šolskem hodniku slišati le eno: “Vozilii smo traktooor!”

Hvala kmetiji Ipavec za tako lep dan!

(Skupno 4 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost