Skoči na glavno vsebino
Select Page

Izbrani šport – odbojka

Z izbranim športom razvijamo nekatere gibalne in funkcionalne sposobnosti (koordinacijo, ravnotežje, moč, hitrost, natančnost, orientacijo v prostoru). Pri izbirnem predmetu odbojka bodo učenci nadgradili tehnično in taktično znanje ter spoznali: pomen redne športne vadbe izbranega športa, odbojkarska pravila, vpliv izbranega predmeta na organizem, pomen medsebojnega sodelovanja, kako razvijati stališča in navade, kako razvijati, zdravo tekmovalnost in kako spoštovati pravila športnega obnašanja. Izbirni predmet ponujamo učencem 8. razreda.

Praktične vsebine: spoznavanje osnovnih teh. elementov: zgornji in spodnji odboj, spodnji in zgornji servis, učenje zahtevnejših elementov: zgornji, spodnji odboj, sprejem servisa, napadalni udarec, enojni dvojni blok, igralne različice 2:2 in 3:3 na različnih velikostih igrišč, igra 6:6 na skrajšanem in normalnem igrišču.

(Skupno 635 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost