Pomlad ter topli in daljši dnevi so nas zvabili v naravo na še en planinski pohod.

Izpred šole smo se podali skozi čudovit gozd, okrašen s pomladnim cvetjem. Pot nas je vodila mimo korita z vodo, kjer smo videli celo nekaj pupkov. Po krajšem vzponu smo prišli na Škol. Razgledali smo se po okolici, saj je bil razgled res čudovit, nato pa pomalicali. Sledila je mala planinska šola. Pogovorili smo se o pravilih, ki jih mora poznati in upoštevati vsak pohodnik. Gospa Vanja nam je pokazala, kaj vse mora biti v nahrbtniku, ko gremo na daljši pohod. Opremljeni z novimi znanji, smo nadaljevali pot, ob hoji spoznavali rože in jedli trobentice. Po zadnjem postanku ob Lokavščku smo se vrnili pred šolo, kjer se je naš pohod končal.