5. 4. 2022 je na OŠ Dobravlje potekalo tekmovanje osnovnošolskih ekip iz znanja prve pomoči, ki se ga je udeležila tudi naša ekipa. Sodelovale so šolske ekipe prve pomoči iz OŠ Danila Lokarja Ajdovščina, OŠ Šturje, OŠ Col, OŠ Dobravlje in OŠ Draga Bajca Vipava. Po pozdravnem nagovoru ravnateljice OŠ Dobravlje Mirjam Kalin in članice RK Ajdovščina Irene Žgavc so tekmovalci prisluhnili kulturni točki kitarskega okteta GŠ Vinka Vodopivca Ajdovščina ter se podali na tri delovišča. Po opravljenem praktičnem preizkusu so nadaljevali še s teoretičnim delom tekmovanja, kjer so odgovarjali na vprašanja o zgodovini Rdečega križa in nudenju prve pomoči.

Nedžla Hasanović in Leila Bovcon iz 4. b, Teja Marc in Teja Kobal iz 9. a, Jakob Bat Zupan in Žan Kobal iz 9.c so se dobro odrezali, saj so med šestimi ekipami dosegli tretje mesto. Na tekmovanju je zmagala ekipa iz OŠ Šturje, ki se bo udeležila regijskega tekmovanja.

Članom šolske ekipe iskreno čestitamo.