Sedmošolci so tradicionalno obiskali splošno knjižnico v našem kraju v okviru nacionalnega projekta Rastem s knjigo.

V Lavričevi knjižnici je učence 7. b v ponedeljek, 7. 11. 2022, sprejela ga. Nika Škvarč, učence 7.c v četrtek, 10. 11. 2022, in učence 7.a skupaj z učenci 7. OPP NIS v petek, 11. 11. 2022, ga. Jasmina Česnik Ušaj. Bibliotekarki sta učence popeljali v zgodovino ajdovske knjižnice, predstavili njene enote, učencem demonstrirali iskanje v sistemu COBISS, jim predvajali videospot o pomembnosti splošnih knjižnic v EU ter videoposnetek Pionirke knjižnice v Ljubljani z razdelitvijo gradiv v knjižnicah. Ob zaključku srečanja so knjižničarke učencem pokazale vračanje gradiv na knjigomatih in jim razdelile darilne knjige. Letošnje šolsko leto so učenci sedmega razreda v dar prejeli strip z naslovom Reformatorji v stripu.

Zahvaljujemo se Lavričevi knjižnici za sprejem, vodenje in sodelovanje v omenjenem projektu.