Mesec oktober je mesec požarne varnosti. Ker pa se petošolci tudi v sklopu pouka pogovarjamo o nevarnostih ognja, naravnih nesrečah in delu, ki ga opravijo prostovoljni in poklicni gasilci, smo se podali kar k njim na obisk.

Prijazno nas je sprejel gospod Ergaver in nam predstavil delo gasilca in opremo, ki jo potrebuje za uspešno in varno reševanje.  Ponovili smo pomembne telefonske številke (112, 113), ki jih moramo poklicati v primeru nesreče ali nevarnosti, ter se pogovarjali tudi o tem kaj moramo ob klicu povedati. Sledil je najzanimivejši del. Zelo nazorno in slikovito so nam razkazali svoja vozila in opremo v njih. Zdaj še bolje vemo, kaj pomeni biti gasilec.

Zelo veseli smo sodelovanja z lokalnimi skupnostmi in posamezniki.
Zahvaljujemo se, da ste z nami delili svoje znanje in izkušnje ter nas toplo sprejeli.

Petošolci