Skoči na glavno vsebino
Select Page

Slovenščina na dlani

Projekt traja od 18. 7. 2017, ko je bil izdan sklep o sofinanciranju, do 30. 9. 2021. Spremljanje uspešnosti projekta traja do konca leta 2022.

Prijavitelj projekta je Univerza v Mariboru, naša šola pa sodeluje kot pilotna šola.

Osnovni namen projekta je pripraviti inovativno učno e-okolje, ki se bo uporabljalo pri pouku slovenščine v osnovni in srednji šoli. Zasnovano bo na osnovi orodij za avtomatsko tvorjenje in pregledovanje vaj, ki bodo podprta s korpusom besedil in bazo znanja (s področja slovnice, pravopisa, frazeologije in besediloslovja). Cilj projekta je pripraviti kakovostno in privlačno prosto dostopno učno e-okolje, ki bo obogatilo pouk slovenščine, prispevalo k motiviranosti za učenje in izboljšanju jezikovno-digitalnih kompetenc. V vseh fazah projekta je predvideno tudi sodelovanje učiteljic oz. učiteljev in učencev oz. učenk, ki lahko s svojimi predlogi in pobudami sooblikujejo učno e-okolje in ga sproti evalvirajo.

Naložbo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada.

STRATEGIJE NA PODROČJU PROŽNIH OBLIK UČENJA

(Skupno 441 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost