Predavanja in delavnice za starše

Tudi v letošnjem šolskem letu bomo organizirali vsak tretji četrtek v mesecu “okrepčevalnico za starše” – predavanje ali delavnico, ki vam bo lahko v pomoč pri vzgoji vaših otrok. Predavanja so za udeležence brezplačna.

Obveščali vas bomo tudi o drugih delavnicah in predavanjih, ki se izvajajo v bližini naše šole in za katere ocenjujemo, da bi lahko bila zanimiva za vas.

Predavanja in delavnice v organizaciji naše šole:

Kdaj in kje Tema predavanja Predavatelj Komu je predavanje namenjeno Podrobnosti
18. 10. 2018 ob 18.00 v avli šole MEJ-MO JIH! ali zakaj so MEJice in MOkrišča pomembna v času podnebnih sprememb Aja Zamolo, univ. dipl. biologinja Vsem staršem in učencem, pa tudi širši javnosti Več o predavanju
22. 11. 2018 ob 18.00  v avli šole Pasti sodobne vzgoje dr. Igor Krašna, terapevt za bolezni odvisnosti Vsem staršem Več o predavanju

Predavanja in delavnice drugih ustanov, ki bi bila mogoče zanimiva za vas:

Kje in kdaj
Tema predavanja Predavatelj Več o tem
25. 10. 2018,
ob 18.00 v dvorani Srednje šole Veno Pilon
Kdaj je moja vzgoja lahko napačna? Zvonko Horvat-Žnidaršič, soc. del., dipl. teol. Predavanje bo namenjeno predstavitvi preventivnega dela na področju odvisnosti, ki ga lahko starši vključijo v vzgojo.
20. 11. 2018,
ob 18.00 v dvorani Srednje šole Veno Pilon

Ali sem kaj spregledal/a?

Prvi znaki nastajajoče odvisnosti.

prof. Anica Pišl Predavanje bo osvetlilo prve znake nastajajoče odvisnosti in ukrepe ob zaznavanju le-teh, da si ne boste očitali, da jih niste opazili že prej.
6. 12. 2018,
ob 18.00 v dvorani Srednje šole Veno Pilon

Kaj naj sedaj?

Oblike pomoči in terapevtski odnos.

Silva Pavlin,
mag. filozofije
Predavanje bo razkrilo nekaj vrst in oblik pomoči pri že nastalih težavah z odvisnostmi.