POGOVARJAJMO SE: Gradimo mostove preko komunikacije in sprejemanja

Mobilnost posameznikov K1

Trajanje projekta: 1. 6. 2024 – 30. 11. 2025

Ideja za projekt POGOVARJAJMO SE: Gradimo mostove preko komunikacije in sprejemanja izhaja iz potreb učencev, učiteljev in staršev po ustvarjanju varnega in spodbudnega učnega okolja za vse učence, predvsem po kakovostnih medosebnih odnosih, saj se 10 % učencev na šoli ne počuti varne in sprejete. Izboljšati želimo vzgojno delovanje šole in vključenost. Posebno skrb želimo nameniti učencem s priseljenskim ozadjem in njihovim staršem z namenom krepitve vključevanja v proces vzgoje in izobraževanja in boljšega sporazumevanja.

Mobilnosti v državah Evropske unije se bo udeležilo 14 strokovnih delavk in delavcev šole, od tega se bodo 4 strokovni delavci udeležili strukturiranega tečaja, 10 strokovnih delavcev in delavk pa senčenja na delovnem mestu. S predlaganimi mobilnostmi in pridruženimi aktivnostmi na šoli želimo udeležence opremiti s specifičnimi novimi znanji, strategijami in primeri dobrih praks na področju vzgojnega delovanja in inkluzije učencev s priseljenskim ozadjem. Želimo, da udeleženci mobilnosti postanejo gonilo razvoja teh vsebin in dejavnosti na šoli. Nadalje želimo spremeniti prakso zavoda na področju dela z učenci s priseljenskim ozadjem. Pričakujemo, da bodo udeleženci mobilnosti na podlagi strukturiranih tečajev in senčenja na delovnem mestu pridobili znanja, veščine in kompetence na ciljnih področjih in jih nato vnesli v prakso zavoda. S tem bodo prispevali k izboljšanju kakovosti šole na vzgojnem in izobraževalnem področju.

Koordinatorica: Kristina Valič

Več o dogodkih v okviru projekta lahko izveš na naslednji povezavi: Prispevki o projektu