27. januarja obeležujemo Svetovni dan spomina na žrtve holokavsta. Na ta dan, leta 1945, so namreč sovjetske čete osvobodile največje in najsmrtonosnejše koncentracijsko taborišče Auschwitz. V spomin in opomin na vse žrtve, predvsem otroške, so na šoli tekom tedna potekale različne aktivnosti, ki so bile namenjene učencem od 1. do 9. razreda. V sklopu aktivnosti je bila pripravljena razstava na temo holokavsta, v šolski knjižnici pa je bil razstavljen nabor knjig vezan na obravnavano tematiko. Teden smo zaključili z izobraževalnim večerom, ki je potekal v petek, 26. 01. 2024, v šolski knjižnici. Popoldanske dejavnosti so se udeležili zainteresirani učenci, ki so poleg pogovora o holokavstu, prisluhnili tudi branju dnevnika preživele.