Skoči na glavno vsebino
Select Page

V torek, 26. 3. 2013, je v Tolminu potekalo Srečanje otroških folklornih skupin. Udeležila se ga je tudi naša folklorna skupina POWŠTRČKI, ki deluje v okviru interesne dejavnosti Ljudski plesi in pri kateri plešejo učenke od 1. do 3. razreda, na harmoniki pa jih spremlja Pavel Kerkoč. Poleg naše skupine je nastopilo še pet drugih folklornih skupin severnoprimorske regije.Strokovna spremljevalka srečanja ga. Malči Možina je pohvalila našo domišljeno odrsko postavitev »Spečmo preste« skozi otroško igro, naše petje in naš ples ter nas spodbudila k nadaljevanju in nadgradnji našega dela.

{phocagallery view=category|categoryid=123}

Na velikonočni ponedeljek, 1. 4. 2013, pa smo zapeli in zaplesali še na tradicionalnem Velikonočnem koncertu Folklornega društva Vipava. Poleg Folklorne skupine Vipava, ki je bila gostiteljica večera, smo nastopili še Otroška folklorna skupina Powštrčki, Folklorna skupina Kraški šopek, Oktet Sotočje ter Klapa Planta. Preživeli smo prijeten večer ob doživetem ljudskem izročilu pesmi in plesov naših babic in dedkov.

Mentorici: Ksenija Benko in Katarina Dolgan

(Skupno 91 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost