Skoči na glavno vsebino
Select Page

Mentorica: Maja Bitežnik, prof.

EKO KREATIVNOST

Letos je naša šola vključena v večpartnerski projekt Comenius z naslovom “Z roko v roki – za lepši svet”. Da bi tudi mi aktivno sodelovali v njem, smo naredili zimsko dekoracijo na okolju prijazen način. Okna v učilnici smo okrasilis snežinkami izdelanimi iz starih koledarjev in časopisov ter tako upamo ohranili kakšno drevo.alt

V sodelovanju s še enim razredom, njihovo učiteljico ter zunanjimi pomočniki smo urili naše spretnosti v ustvarjanju dekoracij iz naravnih materialov kot so vinska trta, storži, kamni, zelenje, orehi, lešniki, pomaranče, mah … V delo smo vložili veliko truda, a smo se pri tem vseeno zelo zabavali.
Veliko smo se pogovarjali o ekološkem načinu kmetovanja in življenja, ki je prijaznejše do okolja (varčevanje z energijo in vodo, proizvodnja lastne ekološke zelenjave in sadja, kupovanje lokalnih in sezonskih živil ter izdelkov z manj embalaže).

Naredili smo tudi doma narejeno čokolado. Mnjam!

Nekdo izmed učencev je predlagal, naj zbiramo različne vrste simbolov, ki nam povedo, da so nekateri izdelki bolj prijazni do našega planeta  (simboli eko certifikatov,simboli za reciklirane materiale itd.). Te simbole zbiramo sedaj že kar nekaj časa.

Iz gline smo oblikovali razne živali ter iz odpadnih materialov (plastika, tkanine, papir, karton …) naredili lutke in jih oživili v razredni lutkovni predstavi.

Aktivno sodelujemo tudi v drugih projektih, ki že dalj časa potekajo na naši šoli (ločevanje odpadkov: papir, plastika, organski odpadki in ostalo).

 

Mentor: Maja Bitežnik, prof.

ECO CREATIVITY

This year our school is involved in a multilateral Comenius project Hand in Hand for a Wonderful Land. To take an active part in it we decided to do our winter decorations in a more natural and enviroment friendly manner. 

 
In cooperation with another teacher and her class and outside assistants we honed our skills in making holiday decorations from natural materials such as vine, cones, stones, greenery, nuts, wallnuts, oranges, moss and so on. 
Although we put a lot of effort in it, we had fun.
 
In order to save some trees we decorated our classroom windows and panels with snowflakes made of old calendars and newspapers. 

We talked a lot about ecological way of farming and more earth-friendly way of life (saving up energy and water, producing  our own – organic vegetables and fruits, buying local and seasonal foods and products with less wrapping).
We also made home-made chocolate. Yummy!
 
One of the pupils suggested making a collection of all kinds of symbols that state that certain products are more friendly towards Earth in any possible way (eco certification, reclycled materials and similar symbols). So we have been doing this for a while now.
We sculpted all kinds of animals from clay, made pupets from used materials (plastic, fabric, paper, card board…), and staged a class play.
We are also eagerly participating in projects that are encouraged at our school such as separating our trash in four different trash cans (paper, plastic, organic waste and the rest).
 
{phocagallery view=category|categoryid=250}
 

(Skupno 32 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost