Skoči na glavno vsebino
Select Page

Letos smo učenci 5. razreda OŠ Danila Lokarja praznovali kulturni dan skupaj s prebivalci Ajdovščine. Malo nam je zagodlo vreme, zato smo morali ta dogodek prestaviti za nekaj dni. 9. 2. 2015 smo se zbrali pred Dvorano prve slovenske vlade. Ob 10.00 so nastopili učenci 5. a, ob 11.00 pa učenci iz 5. b.
Že same priprave na nastop so bile veliko doživetje. Vsak izmed nas je imel priložnost pokazati, kaj zna.
Ponedeljkovo jutro je bilo zelo hladno. Ogrela ga je kultura, ki je žarela iz nas.
Predstavili smo kulturo z besedo, igro in melodijo. Nekateri sošolci so recitirali pesmi znanih slovenskih pesnikov. Tako so se po našem mestu razlegali verzi pesmi Vrba, Povodni mož, Kam?, Ko se rodiš in drugih. Dva sošolca sta se preizkusila kot povezovalca programa in svoje delo dobro opravila.
Nastop smo zaključili z zvoki kitar in petja. V nebo se je širila melodija pesmi Zgodba o prijateljstvu in šolske himne.
Ta dan se mi je vtisnil v spomin kot najlepši kulturni dan.

Teo Šinkovec,  5. b

(Skupno 69 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost