Skoči na glavno vsebino
Select Page

Od 16. 3. – 20. 3. 2015 je v okviru projekta Comenius potekala predzadnja – sedma izmenjava. Tokrat je vseh osem držav gostila srednja šola VILMA RUDOLPH OBERSCHULE iz Berlina. Za 47 učiteljev in učencev iz Italije, Anglije, Madžarske, Bolgarije, Turčije, Španije, Poljske in Slovenije so pripravili zanimiv teden.

Razkazali so nam šolo, predstavili nemški šolski sistem in nas peljali na ogled nekaterih večjih znamenitosti v Berlinu: center mesta, Brandenburška vrata, Muzej berlinskega zidu, akvarij, berlinsko katedralo in grad Charlottenburg.

Skupaj smo si ogledali film »Ode to Joy and Freedom«, ki govori o tragičnih časih in zgodbah, ki so nastajale zaradi berlinskega zidu ter gledališko predstavo KLASSE TOUR.

Med vsemi stvarmi si bomo najbolj zapomnili igro senc in svetlobe na enem največjih spomenikov na prostem posvečenem holokavstvu, kipe medvedov – simbolov mesta, drugače možičke na semaforjih za pešce, zanimive arhitekturne objekte in tipično nemško hrano, ki smo jo poskusili.

(Skupno 70 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost