Skoči na glavno vsebino
Select Page

Med zimskimi počitnicami je na naši šoli za učitelje iz cele Slovenije potekal seminar z naslovom Kakovostno branje. Pobudo zanj je podala šolska pedagoginja, ga. Adela Lavrenčič, ki se s težavami pri branju in spodbudami za boljše branje ukvarja vrsto let. Že pred leti je z nekdanjo sodelavko, logopedinjo ga. Hermino Bavčar, izdala komplet štirih zvezkov za boljše branje z naslovom Žarek v besedi.

V želji, da bi dvignili bralno kakovost oziroma pismenost pri vseh učencih na šoli, je odpravljanje težav pri branju posameznikov nadgradila z delom v celih razredih. To se je obrestovalo in zato se je s sodelavkami odločila, da celoten proces nadgradi in projektno zastavi. Ob vmesnih evalvacijah tako beležijo ugodne  rezultate. Ga. Adela Lavrenčič je izkušnje želela deliti z učitelji in drugimi strokovnimi delavci, ki jih zanima ta problematika in pri svojem delu iščejo poti, kako pomagati učencem pri osvajanju bralnih veščin. Odziv je bil velik, saj se je seminarja udeležilo preko 70 slušateljev iz cele Slovenije. Prisotni so bili strokovni delavci iz 25 šol. Takšen odziv kaže na to, da se ga. Adela Lavrenčič ukvarja z resnično aktualno in perečo problematiko.

(Skupno 43 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost