Skoči na glavno vsebino
Select Page

Učenci 4. a, 4. b in 4. razreda iz Lokavca smo imeli v petek, 3. 6. 2016, naravoslovni dan v Ljubljani. Najprej smo obiskali Elektro inštitut Milana Vidmarja, kjer so nam predstavili svojo dejavnost, svoje raziskave, delo, pripomočke in naprave, s katerimi raziskujejo delovanje elektrike. V laboratoriju pa so nam prikazali še pojav strele.

Nato smo si v središču Ljubljane ogledali in sodelovali v različnih eksperimentih na prostem, ki so jih izvajali tuji in domači znanstveniki v okviru Znanstivala.

Ob koncu naravoslovnega dne smo vstopili še v Hišo eksperimentov in se v njej preizkusili v samostojnem izvajanju eksperimentov. Ogledali smo si znanstveno predstavo z naslovom The Light Side of Physics , ki jo je izvedel izraelski predavatelj Moshe Rishpon.

Domov smo se vrnili bogatejši za spoznanje, da je znanost poučna predvsem pa zabavna.

Učiteljici in četrtošolci

(Skupno 32 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost