Skoči na glavno vsebino
Select Page

V petek, 23. 9. 2016, je potekal na naši šoli tehniški dan v angleščini na temo onesnaževanje – pollution. Pouk je začel Jon Hatfull, naravni govorec angleščine, ki je predstavil povezavo med umetnostjo in ponovno uporabo materialov. Nato so morali učenci v skupinah napisati navodilo za strukturo, ki bi jo sestavili iz 208 praznih konzerv za mačjo hrano. Svojo idejo so predstavili kot skupina. Učenci so glasovali za najboljšo idejo. Izbrali so fontano za pitje piva – beer fountain pyramid.

Skupina je predstavila svojo idejo – fontano, ki bi lahko stala pri Hiši mladih. Učenci so utemeljili njihovo idejo z argumentom, da je Ajdovščina znana po odličnih malih pivovarnah. Zmagovalna ideja bo mogoče nadgrajena pri urah likovnega pouka in struktura bo mogoče postavljena nekje v Ajdovščini. V nadaljevanju so učenci v angleščini ustvarjali pesmi, rime, zgodbe na temo okolje, onesnaževanje ali pa so pisali o fontani. Učiteljice in učitelj lahko učence pohvalimo za odlične ideje in ustvarjalne zapise v angleškem jeziku.

                                                       Prispevek napisala Katja Leban

(Skupno 178 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost