Skoči na glavno vsebino
Select Page

V šolskem letu 2016/2017 so učenci 7. razreda že 11. zapored obiskali nam najbližjo – Lavričevo knjižnico. Že po tradiciji so tam preživeli dve šolski uri v sklopu nacionalnega projekta Rastem s knjigo. Sprejela in vodila jih je gospa Jasmina Česnik Ušaj. Seznanila jih je z zgodovino knjižnice, predstavila njihove lokacije delovanja ter bibliobus. Poleg tega je demonstrirala iskanje gradiv v sistemu Cobiss, predvajala kratek film o tem, kako se z gradivom ne ravna, opozorila na domoznansko literaturo ter povedala, kaj vse zajema. V zaključnem delu je učencem predstavila še elektronski bralnik te možnost izposoje e-knjig. Učence je povabila k včlanitvi v njihovo knjižnico ter  jim omogočila raziskovanje njihovih oddelkov. Pred odhodom so učenci rešili še anonimno anketo in v dar prejeli knjigo Kit na plaži, ki jo je finansiral JAK.

Knjigo lahko preberejo v prostem času in povedo za bralno značko. Pri urah slovenščine se je podrobneje predstavilo knjigo in njenega avtorja. Ob tem se je spregovorilo tudi  o drugačnosti. Že vrsto let so tudi učenci zadovoljni s tem projektom. Všeč jim je sodelovanje z mestnimi kulturnimi ustanovami in njihovo vključevanje v pouk na malo drugačen način. Sami so povedali, da je odpiranje šole navzven nujno za njihov razvoj, vzgojo in izobraževanje.

(Skupno 74 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost