Skoči na glavno vsebino
Select Page

V tednu pred jesenskimi počitnicami smo drugošolci imeli tehniški dan. Naučili smo se speči kruh in pripraviti zdrave namaze. Zjutraj smo se odpravili v gospodinjsko učilnico, kjer smo se najprej pogovorili o tem, katere sestavine potrebujemo za peko kruha. Nato smo zamesili testo in ga pustili, da vzhaja. Medtem smo se razdelili v skupine, vsaka od skupin je pripravila enega od namazov: tunin, drobnjakov in korenčkov. Ko so bili namazi pripravljeni, je bil že čas za oblikovanje testa. Vsak učenec je svoj košček testa oblikoval po želji: v kitko, ptička, žemljico. Kruhki so bili hitro pečeni. Kar nismo mogli dočakati, da se ohladijo in jih poskusimo z odličnimi namazi! Kasneje smo se vrnili v svoj razred, kjer smo spoznali še nekaj pregovorov o kruhu ter ponovili, kar smo se danes  naučili. Za konec smo zamesili še slano testo in iz njega oblikovali krušne peči in hlebček kruha. Prijetnega dne je bilo prehitro konec!

 

Učiteljice drugih razredov

(Skupno 45 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost