V ponedeljek, 5. februarja 2018, je bilo na Osnovni šoli Danila Lokarja Ajdovščina odprtje potujoče mednarodne razstave Ana Frank – zgodba za sedanjost. Uvodni pozdrav je imela ravnateljica šole, gospa Irena Kodele Krašna, ki je poudarila, da nas razstava opominja na pomen sprejemanja drugačnosti. Kratek kulturni program so oblikovali devetošolci. Luka Bevk in Neža Velikonja Krašan sta nastopila s svojimi prispevki, ki so bili vezani na doživljanje 2. svetovne vojne njunih starih staršev. Vezno besedilo je brala Pia Brecelj, medtem ko je učence ob branju na klavirju spremljala Larisa Štrukelj.

Po razstavi so obiskovalce vodili devetošolci Ema Brecelj, Laura Brecelj, Luka Bevk, Zala Čuk, Gabrijela Kobal in Eva Knafelc. Na to delo so se pripravljali z dvodnevnim izobraževanjem, ki sta ga na šoli vodila gospa Monika Močnik, vodja omenjenega projekta v Sloveniji, ter njen pomočnik, gospod Jure Stušek. Učencem sta prepustila postavitev in razporeditev razstave v avli šole ter izbor panojev z vsebino, ki so jo želi predstaviti.

Obiskovalci so bili nad predstavitvijo učencev navdušeni.

Več fotografij so oglejte tukaj.