Skoči na glavno vsebino
Select Page

Učenci so pri likovnem snovanju izdelali kratke animirane filme v tehniki stop motiona.

Animácija (latinsko animare – obuditi v življenje)

Stop motion je tehnika animacije, ki prikazuje nežive predmete v gibanju. Med posameznim premikanjem predmeta, predmet neprestano fotografiramo. Ko neprekinjeno predvajamo zaporedje slik, fotografij ustvarimo vtis (iluzijo) gibanja.

Najprej so učenci izdelali lutke, poiskali primerne predmete, materiale (papir, plastelin, igrače …), ki so jih želeli uporabiti v animaciji. Izdelali so kulise, ozadja. S pomočjo fotoaparata so posneli večje število fotografij (med 200 in 300).

S pomočjo računalniškega programa so ustvarili kratke filme z uvodno in odjavno špico ter glasbo, ki so si jo sposodili na spletu.

TRIJE PUJSKI (Zala Kosmač, Lea Obljubek, Gabrijela Kobal)

ŽALOSTNO ŽIVLJENJE MUHE (Lea Rožič, Leila Štrancar, Nina Bajec)

KJE STE BARVE? (Laura Brecelj, Zala Ferjančič, Maruša Vrtovec)

NJAM NJAM! (Greta Trošt, Enej Karbič, Zara Čotar, Zala Čuk)

(Skupno 73 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost