Skoči na glavno vsebino
Select Page

“Oh, spet pisanje spisa…”, je pogosto slišati, ko opisujemo dogodke ali ustvarjamo domišljijske zgodbe.

Tokrat smo se tega lotili s pomočjo kamenčkov.

Poslikani kamenčki, ki predstavljajo samostalnike, so nam pomagali ustvarjati različne smešne in trapaste povedi. 

Res pa je, da so povedi bogatejše, če ob samostalniku stoji še pridevnik, zato smo poleg kamenčka postavili še lesene ploščice, ki so predstavljali pridevnike. Kar naenkrat smo ugotovili, kako pomembni so pridevniki in kaj vse nam povedo. Tako smo skozi igro spoznali še pridevnike, hkrati pa ustvarili smešne in bogate povedi. Dodali smo še glagole, veznike, prislove in nastal je res zanimiv besedni mozaik.

Izžrebali smo kamenčke, dodali nekaj pridevnikov, primero in premi govor. Na hitro je nastala zanimiva domišljiska zgodba. Eno prilagamo. 

Kakšna pa bi bila vaša zgodba ob teh kamenčkih?

Učenci in učiteljica Damjana Urh, 9. in 11.E

(Skupno 79 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost