Skoči na glavno vsebino
Select Page

V ponedeljek, 25. septembra 2023 so se učenci 9. razredov udeležili dogodka predstavitve različnih poklicev, ki ga je organizirala Regijska razvojna agencija ROD Ajdovščina. Dogodek se je odvijal na štirih različnih lokacijah, na Območni obrtni zbornici Ajdovščina, Garaži, Ljudski univerzi Ajdovščina in na terenu.

Na Območni obrtni zbornici Ajdovščina so učence najprej motivirali z zabavnim reševanjem različnih ugank (po principu escape room). Temu so sledile delavnice spoznavanja poklicev. Tu so se učenci lahko seznanili z novinarstvom, lesarstvom, elektrotehniko, živilsko tehnologijo, strojništvom in mehatroniko.

Na drugem prizorišču dogajanja v Mentorskem programu Garaža so učenci spoznali poklic hidritehnika in ekologa ter se preizkusili na področju izdelave paletnega pohištva.

Tri skupine pa se se podale na teren, kjer so se seznanili s poklicem geodeta, arhitekta in arborista.

Četrta skupina devetošolcev pa je na Ljudski univerzi Ajdovščina spoznavala projektno vodenje, gradbeništvo in zdravstveno nego.

(Skupno 52 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost