Skoči na glavno vsebino
Select Page

V ponedeljek, 17. 6. 2024, smo se učenci 3. razredov matične in podružnične šole odpravili peš na ogled Zbirnega centra CERO pod Dolgo Poljano. Gospa Nataša Kosmač nam je predstavila delovanje centra za ravnanje z odpadki in odgovorila na vsa naša vprašanja. Naučili smo se kako pravilno ločevati odpadke, kako jih stisnejo, kompostirajo ter kam potujejo odpadki od tu naprej. Predstavila nam je tudi kotiček ponovne uporabe, kjer lahko odložimo ali prevzamemo predmete, stroje, ki jih ne potrebujemo več. Sprehodili smo se čez 30 metrov visok hrib napolnjen z odpadki in pokrit s plastjo zemlje in trave. Razmišljali smo, kako lahko vsak izmed nas zmanjša količino zavrženih odpadkov, da bo naš planet Zemlja čistejši in prijetnejši za bivanje.

(Skupno 15 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost