Skoči na glavno vsebino
Select Page

Slovenj Gradec – mesto glasnik miru vsako leto razpiše mednarodni natečaj za otroško risbo, spis in fotografijo. Z natečajem obeležijo svetovni dan miru.

Osnovna šola Danila Lokarja je tudi letos sodelovala.

Med poslanimi likovnimi deli je tamkajšnja strokovna komisija odločila, da sodi slika z naslovom »Sladoledni top« med pet najboljših v Sloveniji. Avtor slike je Žan Bešir iz 7. razreda. Žan je v petek 21. 9. 2012 prejel nagrado v kategoriji višja stopnja (od 6. do 9. razreda).

Na razstavo pa se je uvrstilo še pet likovnih del naše šole: »Moč vode – moč slapa« avtorica Sara Vidmar iz 8. razreda, »Shranimo burjo«, avtorica Nuša Fegic iz 9. razreda, »Avto na …« avtor Jan Junuzović prav tako iz 9. razreda, »Svetloba« avtorica Erika Stanković iz lanskega 9. razreda ter »Hitrost dežja iz oblakov« avtorica Tinkara Marc iz 7. razreda.

Vsa dela so razstavljena v Koroški galeriji likovnih umetnosti v Slovenj Gradcu.

 

{phocagallery view=category|categoryid=27}

(Skupno 64 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost