Skoči na glavno vsebino
Select Page

Ob 120-letnici rojstva Danila Lokarja je Lavričeva knjižnica 23. novembra 2012 pripravila v Pilonovi galeriji simpozij, na katerem so vabljeni gostje spregovorili o njegovem življenju in delu, o času, v katerem je živel in o kulturnih in literarnih tokovih, ki so vplivali na pisateljevo ustvarjanje.

Na simpoziju so sodelovali akademiki Ciril Zlobec, dr.France Bernik, dr. Matjaž Kmecl, zgodovinar dr. Branko Marušič, umetnostna zgodovinarka dr. Irene Mislej, in slavisti Ivana Slamič, Franc Černigoj, mag. Marija Mercina, mag. Vladka Tucovič, dr. Katja Mihurko Poniž, dr. Denis Poniž, Peter Avbar in učiteljici OŠ Danila Lokarja Nataša Rupnik in Anuša Blažko.

{phocagallery view=category|categoryid=66|limitstart=0|limitcount=15}

Po končanem simpoziju je v Lokarjevi hiši sledilo odkritje spominske plošče in odprtje Lokarjeve spominske sobe.

{phocagallery view=category|categoryid=66|limitstart=15|limitcount=11}

{phocagallery view=category|categoryid=66|limitstart=26|limitcount=11}

(Skupno 63 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost