Skoči na glavno vsebino
Select Page

V petek, 26. 4. 2013, so se tri učenke naše šole udeležile 24. OTROŠKEGA LIKOVNEGA EXTEMPORA v Kostanjevici na Krki.
Pia Kobal, Anika Černigoj in Maja Bratina so učenke 9. razreda in obiskujejo izbirni predmet likovno snovanje.
Letošnja tema so bile NAPLAVINE, organizatorji pa so se odločili za prav posebno likovno tehniko –  asemblaž.
(Asemblaž se od slike razlikuje v tem, da je v osnovi tridimenzionalni medij. Čeprav je neposredno soroden kolažu, se od njega odmika, saj je odstopil od slikovnega plana in se aktivno vsilil v prostor gledalca. Predstavlja širok razpon materialov in oblik. Z montažo in lepljenjem različnih odpadnih materialov (karton, blago, volna, plastika, les…) so učenci ustvarjali zanimive tridimenzionalne slike in jih nato obogatili s kontrastnimi barvami.)

Po dolgi poti nas je pričakal zanimiv kulturni program.
Nato smo odšli na veličastno samostansko dvorišče. Vseh 32 sodelujočih šol so razdelili v skupine in vsaka je dobila svojega mentorja (to delo so opravili lokalni umetniki). Naše učenke je pri delu vodil g. Rajko Čuber.
Popoldan smo si ogledali Kostanjeviško jamo in se po Krki peljali s čolnom okrog Kostanjevice.
Ogledali smo si tudi obsežno zbirko umetnin na tamkajšnji osnovni šoli in v galeriji Božidarja Jakca.
Učenke so prejele priznanja za sodelovanje in praktične nagrade.

 

{phocagallery view=category|categoryid=132}

(Skupno 59 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost