Skoči na glavno vsebino
Select Page

Mentorici: Keti Bratina in Saša Kravos

 

KAM Z OSTANKI SVEČ IN VOŠČENK?

Lepo in čisto okolje nam veliko pomeni, zato smo se odločili, da bomo za novoletna darila uporabili materiale, ki jih ne potrebujemo več. Zbirali smo stare, odpadle sveče in obrabljene voščenke.

V prazni pločevinki smo segreli vosek in v njem stopili voščenke. To je vosek obarvalo. Nato smo še vroč vosek nalili v prazne in umite jogurtove lončke, ki smo jih prihranili od malice. Dokler je bil vosek še tekoč, smo vanj postavili stenj. Naučili smo se, da je to vrvica iz bombaža, ki napojen z gorljivo snovjo, ki počasi gori.

Ko se je vosek strdil, smo odstranili jogurtovo embalažo. Pogled na naš izdelek nam je na obraz priklical nasmeh. Uspelo nam je!

 

Mentors: Keti Bratina and Saša Kravos

 

WHAT TO DO WITH THE REMAINS OF CANDLES AND WAX CRAYONS?

Nice and clean environment means a lot to us, so we decided that we will make Christmas and New Years gifts using materials that are no longer in use. We collected old, worn out candles and used wax crayons.

We heated the empty cans  in which we liquefied the used candels. Then we added wax crayons to colour the wax. We poured the hot wax into the empty, used and washed yoghurt cups which were saved from ourlunch.

While the wax was still hot, we put a candle wick in it. We have learned that this is a braided cotton soaked in a combustible solution that burns slowly.

When the wax was solidified, we removed the yoghurt packaging. Looking at our product a big smile rose on our faces. YES, we did it!

 

 

{phocagallery view=category|categoryid=248}

(Skupno 93 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost