Skoči na glavno vsebino
Select Page

Učenci 5. a razreda se veliko pogovarjamo o pomoči, solidarnosti in dobrodelnosti. Tako smo izpeljali tudi akcijo: »Temu se lahko odpovem, da bom pomagal tebi.«

Vsak, ki je želel in se je bil pripravljen odreči določeni stvari, je v šolo prinesel igrače ali kaj drugega za otroke, ki si tega ne morejo privoščiti. Zbrali smo celo škatlo igrač, copatke, šolsko torbo, knjige, in DVD-je z risankami ali pravljicami. Vse je bilo lepo, zanimivo in dobro ohranjeno, knjige in DVD-ji pa novi. Nato smo se odpravili z gospo Kristino Valič proti Materinskem domu in tam srečali dve gospe, ki sta nas lepo sprejeli. Na žalost otrok, ki živijo v Materinskem domu nismo srečali in spoznali, saj so bili takrat v šoli. Gospe so bile našega darila zelo vesele, saj tega niso pričakovale. Na koncu smo si še voščili, se skupaj fotografirali ter se s toplino v srcih poslovili.

Srečni smo bili, saj smo naredili nekaj lepega, dobrega in vsem skupaj polepšali dan.

Maruša Vrtovec in Neža Velikonja Krašan

(Skupno 64 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost