Skoči na glavno vsebino
Select Page

Prvi naravoslovni dan tretješolcev, ki je potekal 2. 10. 2014, je imel naslov GOZD.

Prijazna gozdarska inženirja g. Dušan Prem in g. Mitja Turk sta nas peljala po gozdni učni poti. Spoznali smo veliko dreves in njihovih plodov.

Pri Izviru Hublja smo se ustavili in malicali. Pot smo nadaljevali do igrišča in Vile Lavanda pri Čohih. Tam smo se razdelili v dve skupini. 3.a razred je odšel najprej na raziskovanje zelišč, 3.b je imel uro z lovcem g. Angelom Vidmarjem.

Lovec nam je povedal veliko zanimivosti o živalih, ki živijo v naših gozdovih. Predstavil nam je vse, kar lovci potrebujejo za lov. Zvedeli smo, da lovci živali opazujejo, fotografirajo in hranijo. Streljajo le tiste živali, ki so določene za odstrel.

V Vili Lavanda nam je ga. Urška Lemut Šušterič najprej pokazala nekatera zelišča. Všeč nam je bil njihov vonj. Zvedeli smo, zakaj se jih uporablja. Nabrali smo nekaj zelišč in jih odnesli sušit. Videli smo proces destilacije žajblja. Priteklo je nekaj eteričnega olja. Iz mešanice zelišč nam je skuhala odličen čaj.

Zahvaljujemo se vsem, ki so nam pričarali ta dan. Lepo nam je bilo.

Učenci in učiteljice 3.razredov

(Skupno 263 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost