Skoči na glavno vsebino
Select Page

Četrti razredi Osnovne šole Danila Lokarja Ajdovščina smo imeli v petek, 20. 2. 2015, naravoslovni dan z naslovom Zelišča. Podrobneje smo spoznali ameriški slamnik, sivko in timijan ter njihovo uporabo. V knjigah in na spletu smo iskali podatke o zeliščih ter po skupinah oblikovali plakate. Preko vseh čutil smo spoznavali eterična olja, hidrolate, mila, mazila in druge izdelke iz zelišč. Gospa Nataša Mohorčič iz Centra medgeneracijskega učenja na Ljudski univerzi v Ajdovščini nam je predstavila recept izdelave naravne kreme, ki smo jo z njeno pomočjo pripravili in preizkusili na svoji koži. Zaključek je bil sladek in dišeč, saj smo spekli maslene piškote s sivko in skuhali čaj iz zelišč.

Učenci in učitelja 4. r

(Skupno 55 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost