Soboto, 11. 4. 2015, smo učenci in učitelji Osnovne šole Danila Lokarja preživeli nekoliko drugače. Ne le zato, ker je bila delovna, ampak tudi ker smo se učitelji, učenci in starši združili in organizirali dobrodelni tek in hojo za učence in njihove starše. Pohodnikom, ki so pod ajdovskim Mercator centrom štartali ob 10.00, so se ob 11.00 pridružili še tekači. Prireditve se je udeležilo približno 800 udeležencev, od tega 300 staršev. S simbolno štartnino 5 evrov za odrasle smo tako za šolski sklad zbrali 1524,60 evrov. Ta znesek je povišal še dobrodelni prispevek zavarovalnice Vzajemna, za kar se jim prav iz srca zahvaljujemo.

Denarna sredstva bo šola namenila za potrebe učencev iz socialno ogroženih družin.

Za pomoč pri izpeljavi dogodka se zahvaljujemo:

• Sponzorjem:
    • FRUCTAL
    • HOBY d.o.o.
    • SADJE IN ZELENJAVA ŠABANI
  • staršem otrok OŠ Danila Lokarja in drugim udeležencem teka, ki so s svojim prispevkom prispevali v šolski sklad,
  • Zdravstvenemu domu Ajdovščina za promocijo nordijske hoje,
  • tekaškemu klubu Vipavski tekači in Triatlon klubu Ajdovščina, ki so z aktivno prisotnostjo pripomogli k športnemu duhu,
  • učencem 8. in 9. razredov OŠ Danila Lokarja Ajdovščina, ki so z aktivno prisotnostjo poskrbeli za varnost na progi.

Zaposleni na OŠ Danila Lokarja Ajdovščina si skupaj z učenci in njihovi starši želimo, da bi ta prireditev postala tradicionalna.

Kakšno je bilo vzdušje na prireditvi, pa si lahko ogledate na spodnjih fotografijah, ki sta jih posneli devetošolki Teja Pipan in Neža Mermolja.