Skoči na glavno vsebino
Select Page

Na naši šoli letos prvič deluje neobvezni izbirni predmet umetnost, v okviru katerega se četrtošolci in petošolci med drugim navajajo na aktivno udejstvovanje v kulturno-umetniških dejavnostih.

September smo zaznamovali z obiskom dveh kulturnih prireditev. 2. septembra smo si v Pilonovi galeriji ogledali del razstave Bienala Castra 2015. Srečali in pogovorili smo se s kustosinjo in pedagoginjo Tanjo Cigoj, podrobneje spoznali akvarelno tehniko ter pojem abstraktno slikarstvo.

Zadnji vikend v septembru smo obiskali festival Štrudlfest in si v Dvorani prve slovenske vlade ogledali gledališko predstavo Volk in sedem kozličkov. Po predstavi smo se pod odrskimi lučmi srečali in pogovorili z igralcema Žigo Udirjem in Primožem Fortejem ter režiserjem Dejanom Spasićem.

Organizatorjem in sodelujočim kulturnikom na Bienalu Castra in festivalu Štrudlfest se iskreno zahvaljujemo za prireditve in pogovore, ki so razširili naše likovno in gledališko obzorje.

 

(Skupno 96 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost