V soboto, 12. marca, je na OŠ Tončke Čeč Trbovlje potekal mednarodni osnovnošolski debatni turnir v organizaciji Zavoda za kulturo dialoga Za in proti.

Na turnirju je sodelovalo 16 ekip iz Slovenije in 11 iz Hrvaške. Hkrati je potekal tudi državni angleški osnovnošolski debatni turnir.

Našo šolo so zastopali: Deni Krašna (8.razred), Teo Stupar (9. razred) in Matej Kompara (9. razred).

Debatne trditve turnirja so bile:

• We should consider everything what we post on the Internet as public (pripravljena)
  • Pop-stars are bad role models (impromtu)

Najboljši govorci državnega angleškega osnovnošolskega turnirja:

1. Matej Kompara – OŠ Danila Lokarja Ajdovščina
  2. Hana Lesjak – OŠ Lava Celje
  3. Petja Podlipnik – OŠ Rodica
  4. Vida Lestan – OŠ Ivana Roba Šempeter pri Gorici
  5. Lana Horvat – OŠ Rodica

Debata razvija kritično mišljenje, argumentacijske sposobnosti, veščine javnega nastopanja in je odlična metoda za pridobivanje znanja. Mlade usposablja za timsko delo in jih uči, kako najti rešitve za različne probleme sodobne družbe.

Mentorica Nataša Čuk