Skoči na glavno vsebino
Select Page

V ponedeljek, 13. 6. 2016, smo se četrtošolci v okviru projekta Naš kraj podali na poučni sprehod od šole do izvira reke Hubelj.

Hubelj že od prazgodovine pomeni vir življenja za ljudi, ki so ob njem živeli v preteklosti in živijo še danes. Ob njegovi strugi so se ohranili številni objekti, ki pričajo o živahnem življenju ob reki.

Spoznali smo, kje so se nahajala prva naselja v Ajdovščini ter kako so izgledala. Pot nas je vodila mimo elektrarne ob Hublju, ki ima izredno pomembno vlogo še danes. V Palah smo si ogledali ostanke industrijskega središča in kasnejših vojašnic. Tam je nekoč delovala pivovarna, tovarna električnih stikal in naprav, mlin in žaga. Gospod Vladimir Bačič nam je predstavil tudi razvoj in delovanje fužin ob Hublju ter njihov pomen za razvoj mesta Ajdovščina. Zahvaljujemo se mu za številne nove informacije in predstavitev zgodovinskih dejstev, ki bi jih moral poznati vsak prebivalec našega mesta.

Učiteljici 4. razredov

(Skupno 70 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost