Skoči na glavno vsebino
Select Page

V torek, 27. 9. 2016, smo tretješolci podrobno spoznali gozd in življenje v njem. Z gozdarji smo se sprehodili po naravoslovni učni poti ob Hublju in opazovali drevesne vrste ter druge značilnosti gozdnih tal in podrasti. Naučili smo se nekaj temeljnih načel gozdnega bontona. Pot nas je vodila proti Lokavcu skozi zaselek Gorenje do vaškega igrišča, kjer smo se razdelili v dve skupini. Prva skupina je s predstavnikom lovske družine spoznavala naloge, pripomočke in vlogo lovca v gozdu. Otroci so z navdušenjem opazovali njegovo opremo in postavljali številna vprašanja. Druga skupina pa je na zeliščarski kmetiji Vila Lavanda spoznavala zelišča. Trgali smo cvetove ognjiča, izdelovali blazinice iz praproti in sivke ter skuhali čaj iz posušenih zelišč. Posadili smo tudi svojo gredico sivke in prisluhnili ljudski pravljici o praprotnem semenu. Zahvaljujemo se vsem, ki so nam prijazno predali svoja znanja in izkušnje.

Učiteljice 3. razredov

(Skupno 101 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost