Skoči na glavno vsebino
Select Page

V torek, 4.oktobra, je bil za prvošolce Osnovne šole Danila Lokarja Ajdovščina prav poseben dan. Skupaj s svojimi starši so se zvečer zbrali v Dvorani prve slovenske vlade na prireditvi ob sprejemu v šolsko skupnost. Najprej so prisluhnili pevskemu zboru Višaji pod vodstvom Petre Habjanič Gregorc. Zapeli so državno himno in pozdravno pesem. Sledil je nagovor ravnateljice Irene Kodele Krašna. Povedala je, kako pomembno je, da pri učenju in rasti v odrasle ljudi damo poudarek medsebojnim odnosom, dobrosrčnosti in sodelovanju. Sledila je dramska igrica čebelic in ples tretješolcev. Potem sta napovedovalca Sara in Saša povabila na oder prvošolce in njihove učiteljice. Učenci so prejeli knjižno darilo. Skupaj so predstavili pesem Čebelica. Devetošolca Živa in Feliks pa sta prvošolce spremljala pri izrekanju zaobljube. Učenci prvega razreda so slavnostno obljubili, da se bodo trudili delati dobro zase in za druge.

Zaobljubo so zaključili z naslednjimi besedami:

“DA PONOSNI BOSTE VSI NA NAS,
TRUDILI SE BOMO NA VSO MOČ, VES ČAS!”

Na koncu so zapeli še šolsko himno. V veselem druženju in klepetu smo skupaj zaključili večer.

Učiteljice prvih razredov

(Skupno 95 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost