Ob tednu otroka je ZPMS Medobčinsko društvo prijateljev mladine Ajdovščina povabilo učence in učenke vseh osnovnih šol ajdovske občine na likovno ustvarjanje v Piran.

Letošnja tema ex tempora je bila Svet, v katerem želim živeti.

Našo šolo so zastopali:

1. Nina Bajec, 8. a,
  2. Lea Rožič, 8.a
  3. Maruša Vrtovec, 8. a
  4. Eva Knafelc, 8. b,
  5. Zara Čotar, 8. b,
  6. Gabrijela Kobal, 8. b
  7. Zala Kosmač, 8. b
  8. Laura Brecelj, 8. c
  9. Hana Curk Mitrović, 6. r PP NIS
  10. Martin Koritnik, 6. r PP NIS

Ob morju smo preživeli krasen, likovni dan. Slikali smo na mestni plaži v Piranu. Sonce je toplo sijalo, morski zrak nas je spodbujal pri ustvarjanju. Ko smo končali slike, smo si privoščili slasten sladoled. Nato smo se sprehodili na hrib k cerkvi sv. Jurija, od koder se nam je odprl krasen pogled na Piranski zaliv. Na glavnem pomolu nas je čakala ladja, s katero smo se popeljali ob obali.

Pristali smo v Portorožu in se čez peščeno plažo odpravili na avtobus in nazaj proti domu.

Likovna dela si boste lahko kmalu ogledali v živo v Mercator Centru v Ajdovščini.

Učenke in učenci so za svoje delo prejeli priznanje.

Čestitamo.