Obiskali smo župana

Učenci, ki obiskujejo neobvezni izbirni predmet umetnost – šolska produkcija in proslave, so 28. 11. 2016 obiskali Občino Ajdovščina. S seboj so vzeli z lepopisno napisano vabilo za udeležbo na šolski proslavi ob dnevu samostojnosti in enotnosti, ki jo pripravljajo, in ga izročili g. županu. Ta jih je z veseljem sprejel in jim obljubil, da se bo potrudil in se proslave udeležil. Če udeležba ne bo mogoča, bo poslal nekaj besed o prazniku, ki jih bodo učenci med proslavo prebrali ostalim šolarjem.

Obisk pri županu je izkoristil šestošolec Jaka Kavs. Županu je predlagal ureditev dodatnega prehod za pešce na Tovarniški cesti, ki bi vodil do trgovine Mlinotest. Županu je bil predlog všeč in je Jaki obljubil, da bo poskusil urediti ta problem.

Avtorica fotografij: Sanda Hain

Četrtošolci v gledališču – ogled pravljičnega muzikala Čarovnik iz Oza

V torek, 22. 12. 2016, smo imeli četrtošolci kulturni dan. Najprej smo se poučili o gledališkem bontonu  in spoznali gledališki list. Z avtobusom smo se odpeljali do SNG v Novo Gorico, kjer smo si ogledali pravljični muzikal Čarovnik iz Oza. V garderobi smo oddali svoje jakne, nato pa poiskali svoj sedež v gledališki dvorani. Navdušeni smo bili nad gledališko igro, pevskimi vložki ter pristnim stikom igralcev z občinstvom. Po končanem muzikalu smo imeli priložnost spoznati, kaj vse se dogaja v zaodrju in koliko ljudi sodeluje, da gledališka igra zaživi na odru.

Četrtošolci