Skoči na glavno vsebino
Select Page

Pri uri družbe nam je Hana Grum predstavila družinsko obrt. Grumovi  izdelujejo več vrst pijač, ki so znane daleč naokrog. Te pijače so: oranžada, pašareta, umetna oranžada in citronada.

Njihova obrt se je začela v skromni lopi v Šturjah. Zaradi širjenja obrti so se preselili v večje prostore, kjer delajo še danes. Leta 2008 so dobili petomajsko priznanje občine Ajdovščina za vztrajanje pri tradicionalni obrti. Sprva so polnili samo sodavico, kasneje pa so »izumili« pašareto.

Glavna sestavina le te so maline, ki so jih Grumovi odkupovali od ljudi na Gori. Maline so skuhali, stisnili, precedili in zmešali s prevretim sladkorjem. Nastal je malinov ekstrakt, ki je še danes osnovna sestavina pašarete.

Predstavitev je Hana zaključila na najboljši možen način. Vsakemu od nas je dala steklenico pašarete in tako smo se lahko sami prepričali, kako dobra je. Hana, hvala za pogostitev in lepo predstavitev družinske obrti.

Maruša, Julija, Uršula, Neja, Sara in Anja – 4. b

(Skupno 3.795 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost