Skoči na glavno vsebino
Select Page

V mesecu aprilu smo četrtošolci izvedli 3. naravoslovni dan. Na vrsti so bili poskusi z vodo.

Pri delu smo uporabljali Škatle eksperimentov 1.1 (SCIENCE BOX). V njih smo našli vse pripomočke, navodila in razlage za 20 zanimivih poizkusov. Pri vsakem poizkusu smo beležili ugotovitve.

Izvedeni poizkusi so bili: Zakaj voda ne izteče?, Iz kozarca v kozarec, Zalogovnik vode, Natega, Potapljaški zvon, Vakuumski prisesek, Zrak v vodi, Hidravlično dvigalo, Izstrelitev kroglice, Kartezijski potapljač, Težišče slamice, Plavajoča kovinska sponka, Voda v zamašku, Matica pade v plastenko, Trenje, Piščal, Čarobni zamašek, Zračni mehurčki, Kapljica poveča črke in Električna sila.

Bilo je čarobno, zanimivo in poučno.

Učenci in učiteljice 4. razredov

(Skupno 133 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost