Skoči na glavno vsebino
Select Page

Petošolci smo ob dnevu šole posvetili misli Danilu Lokarju in se udeležili kulturne prireditve, ki so jo pripravili učenci naše šole. Raziskovali smo, od kod izviramo. Med našimi predniki se najpogosteje pojavlja ime Marija. Pogosto se pri prvorojenih sinovih pojavlja očetovo ime. Ugotovili smo, da je večina naših prednikov iz Slovenije, nekaj pa jih je tudi iz drugih držav Evrope (Slovaška, Hrvaška, Bosna in Hercegovina, Italija, Turčija) ter celo iz držav drugih celin.

O tem nam je spregovorila gospa Daniela Aparecida Marc, mama sošolke Beatriz, ki nam je ob projekciji predstavila svoje korenine. Izvedeli smo, da segajo v Brazilijo in celo na Japonsko. V Evropo sta jo pripeljala študij in kasneje ljubezen. Ob njeni pripovedi smo izvedeli veliko zanimivih stvari o Braziliji. Gospa Daniela Aparecida Marc nam je popestrila dan, za kar smo ji zelo hvaležni.

Učenci 5. a in 5. b

(Skupno 98 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost